ویژگی‌های بیت کوین چیست؟

ساخت وبلاگ

بیت کوین از‌حیث کارکردی صحیح مانند همین مبلغی میباشد که به‌خیر آن را می شناسیم. از این حیث، بیت کوین ابزاری برای جابجایی بها و واسطه‌ای برای مبادله محصول و سرویس ها میباشد؛ ولی ماهیت بیت کوین با پول رایج که به آن ارز فیات میگوییم، تفاوت‌هایی دورازشوخی دارااست. برای اینکه عالی بدانیم بیت کوین چیست و ماهیت آن را فهم کنیم، در‌ادامه خصوصیت‌های اساسی آن را نظارت می کنیم.

غیرمتمرکز
اصطلاح غیرمتمرکز به‌این‌معناست که چیزی به‌طورگسترده‌ای توزیع گردیده و جای یا این که بنیان متولی واحد و متمرکزی نداشته باشد. دوره آموزش حضوری ارز دیجیتال در مشهد  فناوری و زیرساختی هم که بر ساخت‌و‌ساز و عرضه و تأمین امنیت بیت کوین حکم کننده میباشد، به بنیان متمرکزی مثل خزانه‌های مرکزی یا این که حکومت‌ها متعلق وجود ندارد.

کانال بیت کوین به طور کاملً همگانی میباشد و هرکسی در هرجای دنیا تنها با کامپیوتر و اتصال وب می تواند به آن متصل خواهد شد و ورژن‌ای از آن را داشته باشد.
مدیر و اداره کانال بیت کوین نیز غیرمتمرکز و دراختیار شرکت کردن‌کنندگان کانال میباشد. بیت کوین منبع‌گشوده (Open-Source) میباشد و همگی می توانند منبع کد آن را ببینند. ناگفته نماند تغییراتی که برای اداره خوب بیت کوین نیاز باشد، با رأی‌گیری فی مابین شرکت کردن‌کنندگان ثبت و اِعمال میگردد.
عرضه محصور
یک کدام از خصوصیت‌های اصلی بیت کوین محدودیت عرضه آن میباشد. بیت کوین به‌سیرتکامل‌ای اپلیکیشن‌نویسی گردیده‌است که درنهایت تنها ۲۱میلیون واحد از آن منتشر گردد؛ یعنی بعد از تکثیر این تعداد بیت کوین، دیگر بیت کوین جدیدی ایجاد نمیشود.
این محدودیت به مهمترین گرفتاری ساتوشی ناکاموتو بازمی‌شود که چاپ بی‌راه و روش پول به‌وسیله دولت‌ها بود. خزانه‌های مرکزی هرزمان که حکومت بخواهد، سوای قانون‌ پول تازه چاپ می‌نمایند و این قضیه سبب کاهش قیمت پول میگردد؛ به عبارتی چیزی که به آن «تورم» می گوییم. این در حالی میباشد که هیچ‌کسی نمی‌تواند بیت کوین را به تعداد دلخواه ساخت‌و‌ساز نماید.
جعل‌نشدنی
مقر داده بیت کوین یا این که بلاک چین مانند دفتر کار‌تمام حسابداری میباشد که هرکسی قادر است یک ورژن از آن را داشته باشد؛ به‌همین‌‌برهان، به آن دفتر کار‌آحاد توزیع‌گردیده (DLT) هم می گویند. هم اکنون فکر کنید که صدهاهزار یا این که حتی میلیون‌ها نفر هر کدام یک ورژن از این محل کار‌مجموع را دارا‌هستند و هروقت تراکنش جدیدی در کانال تصویب میشود، تمامی آن ها ورژن خویش را به‌روز می‌نمایند.
بیت کوین با استعمال از این فناوری قابلیت هرگونه جعل و اِعمال تغییر‌و تحول خودسرانه در‌این دفترکل را از میان برده میباشد. درواقع، در‌صورتی‌که کسی بخواهد تراکنشی را جعل یا این که تغییری در دفتر کار‌آحاد ساخت نماید، بایستی آن را در همگی ورژن‌های دیگر هم اِعمال نماید؛ کاری که عملاً نا ممکن میباشد.

 

مدرسه ارز دیجیتال...
ما را در سایت مدرسه ارز دیجیتال دنبال می کنید

برچسب : دوره آموزش حضوری ارز دیجیتال در مشهد, نویسنده : صبا بازدید : 24 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 12:04